Pomoc

Dział dla wszystkich wybierających się na najbliższe warsztaty z Brucem Moenem.. Sprawy z nimi zwiazane.. Dla tych, ktorzy jadą po raz pierwszy, by znalezli informację i odpowiedzi na swoje pytania, możliwość wspólnej samoorganizacji, i nie tylko...

Moderator: Roxanne

To_masz_tu
Posty: 151
Rejestracja: czw lis 09, 2006 5:07 pm

Pomoc

Post autor: To_masz_tu » sob sie 09, 2008 8:45 pm

Kochani
Nie jestem w stanie skontaktować się ze wszystkimi osobami o które mnie prosicie. Myślę że nawet jakby na forum było 100 osób takich jak ja, Ewa i inni, które spełniały by wasze prośby to też nie dali by sobie z tym rady. Rozumiem wasz ból po utracie najbliższych. Są osoby które proszą drugi lub trzeci raz o kontakt. Proszą o to kolejno każdego z nas. Czy nie uważacie że lepiej samemu nauczyć się tego i mieć stały kontakt z najbliższymi. To nie jest oferta na jednorazowy telefon do najbliższych, ale budowę stałego łącza. Jeżeli jesteście tym zainteresowani to proszę tutaj wpisywać swoje zgłoszenia abyśmy wiedzieli ile osób jest chętnych.
Pozdrawiam
To masz

Maciek
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 31, 2007 3:02 pm

Post autor: Maciek » sob sie 09, 2008 8:49 pm

Jeżeli tylko taka możliwość pojawi się to z chęcia ja :) Co prawda od czasu do czasu udaje mi sie nawiązać kontakt z "tamtą" stroną ( w szerokim pojęci tego słowa ) to jednak podszkolić się przyda zawsze :)
"Jak wschodzące Słońce budzi Świat, tak Bóg budzi ludzi"

Monika
Posty: 20
Rejestracja: śr maja 21, 2008 7:31 pm

Post autor: Monika » ndz sie 10, 2008 10:04 pm

Ja tez wchodze w to! Jestem do konca roku w Polsce potem wyjezdzam na rok wiec mam nadzieje ze sie zdaze zahaczyc. Pozdrowionka :)
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by.

Krystyna
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 14, 2008 7:39 pm

pomoc

Post autor: Krystyna » pn sie 11, 2008 9:38 pm

Na co chętni Tomaszu!Na osobiste spotkanie z Wami,Czy na coś innego,co przegapiłam.Pozdrawiam Krystyna.

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Re: pomoc

Post autor: paul 023 » pn sie 11, 2008 10:02 pm

Krystyna pisze:Na co chętni Tomaszu!Na osobiste spotkanie z Wami,Czy na coś innego,co przegapiłam.Pozdrawiam Krystyna.
Żeby było jaśniej chodzi o pomoc bo jedna osoba nie jest wstanie tyle odzyskań zrobić
wciągu jednego dnia...

Wszyscy proszą i błagają o kontakt z osobami po tamtej stronie, ale
nie da się wszystkich próśb udzielić od razu.

Ja dopiero ćwiczę, a jak będę wiedział, że mam zdolności to z miłą chęcią pomogę. ;)

Jak widać są chętni hehe tylko ciekawe ilu naprawdę będzie wstanie pomóc. :)

Postanawiam trochę bardziej intensywnie ćwiczyć :D
Poczekamy zobaczymy jakie rezultaty ćwiczenia przyniosą. ;)

Krystyna
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 14, 2008 7:39 pm

Pomoc

Post autor: Krystyna » wt sie 12, 2008 12:11 pm

WItam! Idziękuję za odpowiedż.Pozdrawiam Krystyna.

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc

Post autor: ewa.fortuna1 » wt sie 12, 2008 1:22 pm

[quote="To_masz_tu" Jeżeli jesteście tym zainteresowani to proszę tutaj wpisywać swoje zgłoszenia abyśmy wiedzieli ile osób jest chętnych.
Pozdrawiam
To masz
[/quote]
Tomku czym zainteresowani? Niesieniem pomocy w odzyskaniach? Chęcią nauki jak to robić? Czy mają tu sie wpisywać osoby które potrzebują pomocy?
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

Krystyna
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 14, 2008 7:39 pm

Post autor: Krystyna » wt sie 12, 2008 2:26 pm

Tomku witaj! Ja właśnie pytałam o to samo, co Ewka-tylko nieudolnie.Była też dyskusja na którymś z Forum/skleroza/,że lepiej byłoby się spotkać osobiście,bo chętni skorzstali by w tedy,więcej informacji w osobistym kontakciez Wami .A taniej by wyszło niż warsztaty z tym zagranicznym/skleroza/specjalistą,bo nie wszystkich na to stać.Też tak uważam.Nie powinnam zabierać głosu,bo i tak nie będę mogła skorzystać z wiadomych Ci utrudnień.Pozdrawiam serdecznie Krystyna.
Jam Jest bogactwem Boga w działaniu, zamanifestowanym teraz w moim życiu i w moim świecie.

To_masz_tu
Posty: 151
Rejestracja: czw lis 09, 2006 5:07 pm

Post autor: To_masz_tu » wt sie 12, 2008 5:09 pm

Użyłem przenośni i wiedzę, że nie zostałem zrozumiany. Chodzi oczywiście o nauke jak to sie robi. Chodzi o to abyśmy wszyscy a przynajmniej jak najwięcej z nas potrafiło to robic samemu. Abyśmy umieli nawiązać kontakt z tamta stroną. Abyśmy nie byli wiecej manipulowani i zwodzeni przez tych co opowiadaja że to potrafia lub ustawiają się w roli pośredników miedzy nami a tamtą stroną. Czy nie lepiej jest to sprawdzić samemu niż wierzyć w różne opowieści osób nie zawsze kompetentnych.

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » wt sie 12, 2008 6:10 pm

[quote="Krystyna"....niż warsztaty z tym zagranicznym/skleroza/specjalistą,
[/quote]
Krysiu popłakałam sie ze śmiechu :lol: :lol: Po prostu jesteś prze fajna haha

Tomku ja jestem chętna,tylko co Bruce na to powie? Jest to trochę nie zręczna sytuacja.
To w końcu jego metoda i jego forum :roll:
Ostatnio zmieniony wt sie 12, 2008 6:14 pm przez ewa.fortuna1, łącznie zmieniany 2 razy.
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » wt sie 12, 2008 6:12 pm

To_masz_tu pisze:Użyłem przenośni i wiedzę, że nie zostałem zrozumiany. Chodzi oczywiście o nauke jak to sie robi. Chodzi o to abyśmy wszyscy a przynajmniej jak najwięcej z nas potrafiło to robic samemu. Abyśmy umieli nawiązać kontakt z tamta stroną. Abyśmy nie byli wiecej manipulowani i zwodzeni przez tych co opowiadaja że to potrafia lub ustawiają się w roli pośredników miedzy nami a tamtą stroną. Czy nie lepiej jest to sprawdzić samemu niż wierzyć w różne opowieści osób nie zawsze kompetentnych.
Masz oczywiście rację ;)
Najlepiej było by zrobić tak jak to wyżej napisałeś :)

Jeśli chodzi o spotkanie jakieś to bardzo chętnie bym pojawił się :D

Krystyna
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 14, 2008 7:39 pm

Zagraniczy specjalista

Post autor: Krystyna » wt sie 12, 2008 9:27 pm

Kochani Ewko i Tomaszu! Jestem szczera do bólu i jest mi z tym żle.Wszystko to co tłumaczycie jest jasne i proste jak budowa cepa.Zrozumiałe dla każdego.Jeżeli ten facet jest takim dobrym człowiekiem jak go wychwalacie/sama dobroć chodząca/to powinien się tylko cieszyć ze jego idea trafi pod strzechy.i ma swoich naśladowców.Przecież nikt nie jest wieczny.Można go spytać o jego zdanie i zgodę i wytłumaczyć,że nastała taka konieczność,potrzeba,która wyszła od ludzi,którzy zwrócili się z tym do Was.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Krystyna.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » śr sie 13, 2008 9:06 am

Może powiem coiś niepopularnego, ale techniki wizualizacyjne istniały "od zawsze". Zaczynałam od technik z kursu DU - wizualizacja/tworzenie swojego miejsca i kontakt w tym miejscu z Opiekunem. Technikę przepływu energii z dołu do góry i z góry do dołu (bez komplikacji z zawracaniem i tworzeniem jaja energetycznego) wyczytałam w książce o medytacji Evy Kroth na długo przed kontaktem z Moenem. Odzyskania robiłam czasami w snach czy oobe ale swoją metodą. Nie chcę broń Boże umniejszać Moenowi, naprawdę uwielbiam faceta (!), tylko chcę powiedzieć, że jest on kontynuatorem tracycji, sztafety, którą przed nim dodatkowo rozwinął Monroe z współpracownikami w Instytucie. Naturalnie korzystał z dokonań poprzedników i popchnął sztafetę naprzód dodając mnóstwo od siebie.
Na nim sztafeta ludzkości się nie kończy - idziemy dalej, korzystając z jego dorobku następni po nas dodadzą coś od siebie i pójdzie calej.

Natomiast całkowicie rzeczą odmienną jest skorzystanie z programu opracowanego na warsztaty przez Moena i poprowadzenie identycznych lub uderzająco podobnych odpłatnych warsztatów samozwańczo! To w pełni potępiam.
Wiem, że To_masz ma swoje techniki, swoją osobowość, swoje dokonania, inne doświadczenia, które go ukształtowały, więc uważam, że nie ma tu takiego ryzyka.

PS. Sam pomysł, żeby się gdzieś spotkać i podoświadczać razem (który też przyszedł do głowy Krystynie), uważam za bardzo interesujący :)

PS' - Krystyno, ale rzuciłaś "zagraniczny/skleroza/specjalista" - ja też padłam ze śmiechu na miejscu :):):)
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Krystyna
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 14, 2008 7:39 pm

Zagraniczny specjalista.

Post autor: Krystyna » śr sie 13, 2008 11:29 am

Witaj Konczito! To mi tak wyszło z rozpędu.Ale bardzo się cieszę,że sie uśmiałyście,bo śmiech to zdrowie. Pozdrawiam Krystyna.

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » śr sie 13, 2008 10:35 pm

Conchita, większość technik badań świadomości powstała przed wiekami (vide Tybatańska joga śnienia) i od tego czasu są one jedynie "uwspółcześniane".
Kursów doskonalenia umysłu jest oczywiście bez bez liku.
Nie znam jednak innego, oprócz opracowanego przez Bruce'a spójnego i prostego, a jednocześnie efektywnego programu, który pozwala na opanowanie tych technik w krótkim czasie i jest przy tym ukierunkowany na odzyskiwanie dusz.
Masz rację, jest kilka osób, które powołując się na "bliską współpracę" z Brucem przepisały żywcem program jego warsztatów (jednocześnie naruszając prawa autorskie do ich polskiego tłumaczenia i przypisując sobie jego ćwiczenia) i "nauczają" czerpiąc z tego korzyści finansowe.
Pamiętajmy, że co innego opanować pewną sztukę, a co innego jej nauczać.
Bruce pragnie wykształcić jak najwięcej odzyskiwaczy, mam jadnak pełne prawo do swojego programu. Jego warsztaty nie były bezpłatne, ale tez często zgadzał sie przyjeżdzać jedynie za zwrot kosztów podróży, zależało mu bowiem, żeby kurs się odbył.
Kilka lat temu otrzymałam od niego tytuł "partnera w szkoleniach", co oznacza, że mogę prowadzić jego warsztaty wg jego autorskiego programu, jednak nie miałam zamiaru tego nagłaśniać, żeby nie walczyć z osobami, które nauczaja powołując się na "wspólpracę z nim". Dotychczas organizowaliśmy spotkania w małych, kameralnych grupach, jeśli istnieje taka potrzeba możemy się spotkać w szerszym gronie.
Wiele osób na tym forum samodzielnie nauczyło się technik eksploracji i odzyskiwania w podręcznika Bruce'a "Świadome podróże w niefizyczne światy" , o którym można przeczytać tutaj: http://www.afterlife-knowledge.com.pl/i ... 4&Itemid=4
Jeśli chodzi o Tomka nie znam jego autorskich technik, wiem tylko, że był na jednym z warsztatów Bruce'a i zajął się również odzyskiwaniem. Jest uczestnikiem forum i pomaga innym i chwała mu za to.
Poinformowałam go na priv, że sposób, jaki wybrał na reklamę swoich kursów nie jest zbyt trafny. Po pierwsze zanim wrzucił swoją propozycję w miejscu przeznaczonym na informacje o warsztatach Bruce'a, wypadałoby przynajmniej skonsultować to z gospodarzem forum.
Nie otrzymałam odpowiedzi, więc poruszam to na szerszym forum, chociaż teoretycznie, wg naszego regulaminu, powinnam edytować jego posta, który rozpoczął ten temat. Chodzi głównie o poszanowanie naszej wzajemnej energii.
Przypominam sobie też Tomku, że (o ile mnie pamięć nie myli, przy okazji dyskusji na temat któregos z kolejnych kursów Bruce'a w Polsce) napisałeś, że takie warsztaty nie są nikomu niezbędne, żeby samodzielnie odzyskiwać i badać obszary po Tamtej Stronie bez pomocy Bruce'a.
Nasze forum działa przy oficjalnej, autoryzowanej przez Bruce'a stronie. Ktoś ją finansuje, ktoś poświęcił swój czas na tłumaczenie tekstów, na stworzenie tego forum. Wszystkie te osoby zostały w jakiś sposób uhonorowane (albo był to zwrot energii w postaci finansowej, albo np. bezpłatny udział w warsztatach). Poza tym, gdyby nie osoba Bruce'a, nie zgromadziłoby się tutaj tyle osób bezpośrednio zainteresowanych tematem.
Pomaganie w ramach forum to jedno, natomiast do reklamowania kursów wg regulaminu naszego forum służy dział "Ogłoszenia" i jest tam możliwe zamieszczenie informacji po uzgodnieniu warunków z administaratorem tego działu. O tym chcę Tomkowi przypomnieć.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

To_masz_tu
Posty: 151
Rejestracja: czw lis 09, 2006 5:07 pm

Post autor: To_masz_tu » czw sie 14, 2008 8:32 pm

Conchita zgadzam się z tobą w 100% techniki są znane od lat. Bruce oczywiście dołożył do nich cos od siebie i chwała mu za to.
Krysiu bardzo dobra uwaga aby się wypowiedział Bruce w tej kwestii jeżeli uzna to za potrzebne. Bo jak to często u nas bywa jedna osoba wypowiada się w imieniu drugiej. Co pozostawie bez komentarza.
Asiu założyłaś to forum i chwała ci za to. Ale forum tworzą ludzie, którzy na nim piszą. To oni sprawiają ze forum jest ciekawe, nudne lub martwe. Nie zauważyłem żadnego twojego posta poza ogłoszeniami o warsztatach, który wpisywałby się w tematykę tego forum. Natomiast posty Ewy moje i innych osób sprawiły, że mam tyle próśb o nawiązanie kontaktu z osobami które odeszły na drugą stronę ze nie jestem w stanie na nie wszystkie odpowiedzieć.
Dlatego zaproponowałem inną formę pomocy osobom zainteresowanym. Asiu ja napisałem post pod tytułem Pomoc a ty czytasz go kurs. Jeżeli nie wiesz co oznacza słowo pomoc to poczuj to. Pomóż komuś bezinteresownie i poczuj jego wdzięczność. W ogóle zacznij Asiu czuć i odczuwać a nie myśleć i tworzyć swoje scenariusze. Nie wiesz co chcę zrobić nie wiesz na czym to będzie polegało a już protestujesz.
Wiedz o tym że nie czyny świadczą o człowieku ale myśli- intencje które powodują te czyny.
Otwórz się też na inne rodzaje energii. Przepraszam trochę mnie poniosło ale nieraz trzeba mocniej uderzyć w twardą skorupę aby się rozpadła.
Asiu to co napisałem zrobiłem dla twojego dobra, aby ci pomoc. Jeżeli odczytasz to inaczej to trudno. Mamona zawsze niszczyła nawet najlepsze idee.
Pozdrawiam
Tomasz


Tomasz pisze: "Natomiast posty Ewy moje i innych osób sprawiły, że mam tyle próśb o nawiązanie kontaktu z osobami które odeszły na drugą stronę ze nie jestem w stanie na nie wszystkie odpowiedzieć."

Wydawać by się mogło, że posty Ewy sprawiły, że to ona (i inni) również dostają takie prośby. Tym czasem jak się okazuje dostaje je Tomek....cóż od dłuższego już czasu zachowuje się on jak wszystkowiedzący mentor tego forum. Dostawałam już wiele wiadomości na priv od osób, które to denerwowało./color]

"Nie zauważyłem żadnego twojego posta poza ogłoszeniami o warsztatach, który wpisywałby się w tematykę tego forum. " napisał Tomasz


:!: Tomku, tym razem nie będę już komentować twoich wycieczek w moją stronę, już dawno mnie zmęczyły i byłeś o tym informowany (mogło jednak to do Ciebie nie dotrzeć, skoro, jak piszesz, nie czytałeś jeszcze ani jednego mojego posta, oprócz ogłoszeń o kursach, dzięki którym zreszta utrzymuje to forum i m.innymi Ty możesz z niego korzystać). Jak zwykle, tym razem po raz ostatni powtórzę to, co mówiłam juz wiele razy "wszystkie swoje komentarze w moim kierunku skieruj do siebie, widzisz swoje lustro, a świat zacznij w końcu naprawiać też od siebie samego".
Skoro masz problem z poruszaniem sie po tym forum i czyniem postów konkretnych osób, podpowiadam: wchodzisz w zakładkę "użytkownicy" (na górze strony), odszukujesz tego, który Cię interesuje i klikasz w "zobacz wszyskie posty". Dysponując tym narzędziem możesz sobie sporządzić dokładne statystyki /tematyki moich postów.
Poza tym nie Tobie oceniać, co dla mnie znaczy słowo "pomoc". Na pewno rozumiem ją inaczej niż Ty - jeśli to robię, to na priv, telefonicznie. Może to dla Ciebie niepojęte, ale nie mam potrzeby ogłaszania tego całemu światu.
Przeczytaj w końcu regulamin tego forum i zacznij go przestrzegać (to już moja ostatnia prośba o to, tym samym pierwsze ostrzeżenie vide regulamin). Jeśli nie będzie Ci on odpowiadał, zawsze możesz założyć inne forum, gdzie nasz regulamin nie będzie Cię już obowiązywał ;-)




Roxanne

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » czw sie 14, 2008 9:54 pm

Temat zamykam, żeby uniknąć niekończących się komentarzy i zaczepek Tomasza, co już nie raz na tym forum miało miejsce.
Chyba niezbyt konsekwentnie egzekwowałam od niego przestrzegania regulaminu , od tej pory będę to jednak robić.
Jeśli Tomasz ma chotę zorganizować spotkanie, może to ogłosić w odpowiednim dziale, po konsultacji z moderatorem.

Ewciu, dziękuję za Twojego ostatniego posta. Okazałaś dużo taktu i wyczucia i jako jedyna odważyłaś się napisać to na forum (pozostałe uwagi na temat zachowania Tomka przychodziy jedynie na priv).

Spotkania były organizowane nie raz, w różnych miejscach. Niestety niektóre z nich Tomasz próbował totalnie zdominować narzucając swoje zdanie i wolę innym, obrywało się nawet gospodarzowi jednego z tych spotkań, który je inicjował i gościł u siebie wszystkich uczestników. Jest to sprzeczne z ideą Bruce'a, z ideą odzyskiwania, uwalniania się z iluzji naszych przekonań w drodze ku coraz większemu wzrostowi i wolności.

Szanuję to, że Tomek niesie pomoc innym, nie mogę go jednak poprzeć ani polecić jako nauczyciela.

Roxanne
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Zablokowany

Wróć do „Najbliższe warsztaty”